yaşamözüm_URAS'ım

yaşamözüm_URAS'ım
gülüşün en büyük hazzı verir hayatıma...

16 Ocak 2012 Pazartesi

haftasonu gezmeleri; Bozdağ...
   2011 aklımda kalanlarını yazamadan 2012 geldi...Toparlamaya imkan ve zaman yok.
Bu sene daha sık yazacağıma tekrar tekrar söz vererekten başlıyorum haftasonu gezmelerimize...
   Kış başladığından beri hiçbir soğuk havayı kaçırmıyoruz gezmek için.Kahvaltıya diye çıkıyoruz dağ taş gezerken buluyoruz kendimizi...Bu sefer  Bozdağ diye çıkıp hava soğuk vazgeçelim mi derken Uras '' Anne kar görmeyecekmiydik söz vermiştiniz'' diye sorunca  rotayı tekrar Bozdağ'a çevirdik.  Elbet Bozdağ'a giderken kırk kere durduk kalktık. Hahhh burası da güzelmiş, burda çay varmıdır ki? biraz soluklanalım mı? vs vs vs...
  Köprüden geçerken Uras ''LONDON BRIDGEEEE GÖRDÜMMM '' diye çığlık attı. DURDUK...
  Uras'a göre her yukarıda ki şekildeki köprü Londra Köprüsü. En sevdiği şarkı da London bridge is falling down ( Uras hala türkçe şarkı ezberleyemiyor )
   Kırk kez geçmişizmidir ki köprüden???


  Ben de yukarıdaki köprüye bayıldım ama geçmeyi gözümüz kesmedi...Misss misss miss...Yağmur da yağıyor hafiften...
Dere boyunca ilerledik yukarı ,Uras dünden hevesli...
  Baba bu su nerden geliyor?Derenin ilk çıktığı yere gidelim mi? Ben yürüyebilirim kiiiii???
O kadar çıkamadık tabii...
  Semaverde çaylarımızı içtik alabalık yumurtalarının sağılmasını izledik.
Çok sevdiğimiz arkadaşlarımız var. Yeni geldiler iyi ki geldiler. Sürekli bizi motive eder durumdalar.
  ''Haftasonu biz uygunuz siz de uygunsanız  dışarı çıkalım'' ( dışarı çıkalımları doğaya çıkalım, fotoğraf çekelim yiyelim içelim eğlenelim)
   ''Uras'sız gitmeyiz biz mutlaka getirin ''
   ''Siz şımarık çocuk görmemişsiniz biz bakarız ona ''
Bu arada Uras hakkaten şımarmıyor oralarda...
Sonra bu çeşme başında soluklandık.Gene Uras karar verdi. Çeşme değil en sevdiği ÇINAR AĞAÇlarını görmesiydi nedeni...

   ''Anneeee birrr sürrüüüü çınarrrr varrrrr''
    ''Anneeee gerçek ağaçlarrr bunlar  ağzıdaaaa var gözüdee varrr burnu bilennn varrr ''
  ''Ben işte bu ağaçları demiştim ben işte bu ağaçlarıııı çok severimmm''

Bir çizgi film var ağaçlar boyanıyor kesiliyor ağaçlar konuşuyor Uras çok seviyor ordaki konuşan ağaçları her gece orman masalını kendi anlatıyor bu yüzden... (anlatabildiği tek masal)                                                (gerçekten ağzı burnu yok mu şu çınarın?)
Çokkkk ağacınnn olduğuuuu bir sürü bir sürü 100 tane ağacın olduğu bir orman varmış.Ormanda bir sürü hayvanlar yaşarmış fare sincap kuş vs vs vs...Burdaki ağaçlar konuşurmuş ağzı gözü burnu elleriiii bilen varmış...Bir gün yaramaz insanlar gelmiş ağaçların üstüne boyayla sayılar yazmış 10 a kadar. 1,2,3 vs vs vs.Neden yazmışlar çünkü keseceklermiş .Neden keseceklermiş çünkü onlar yaramazmış ormandaki ağaçlar kesilir mi hiç? Kesilmezzzzz. Kurumuş ağaçlar kesilebilir.Kesip masa sandalye kalem yapacaklarmış .Ormandaki ağaçlar kesilmez o zaman yağmur yağmaz dereler akmaz hayvanlar su içemez  ben su içemem annem su içemez babam su içemez ben çok üzülürüm babam çok üzülür annem çok üzülür (sesi ağlamaklı olur )
  Sonra insanlar gelmiş testerelerle 1 numaralı ağacı kesmeye başlamışlar sincaplar bağırmış kaçmış hayvanlar hepsi bağırmış ağlamış sonra da palamut atmaya başlamışlar ağaçlar kollarıyla onları kovalamaya başlamış insanlarda korkmuş kaçmış .Anneee 1 numaralı ağacı çok dipten kesmemişler tekrar çıkabilir sen hiç üzülme sonra tekrar çıkabilir  masallll uzarrrr uzarrrr uzarrrr....

  

   
Vakit geç olmaya yağmur şiddetini artırmaya başlamışken biran evvel kar görmek için tekrar düştük yola..
Nihayet karrr göründüüü veeeee doya doya oynadık...Bozdağ kayak merkezine ulaşamadık geç olmuştu geri dönüş yolu kalabalıktı ama kar hevesimizi aldık...
Kardan adam bile yaptık...
    Uras'a Şevvale anlatma neden beni götürmediniz diye üzülür dedik. Eve gelir gelmez Şevvale MERHABA demeden kar macerasını anlatmaya başladı :)))

12 yorum:

Deli Anne dedi ki...

Nefis yerler nefis.. benim gibi Çınar ağaçlarını seviyorsunuz siz de demeki ki, ne güzel.. öperim Nihal'im.. keşke daha sık ses versen diyeceğim ama sen bilirsin halini tabi..:)

Nihal M. dedi ki...

hergün bu gün yazacağım deyip deyip yazamıyorum yazmayı geçtim artık eskisi gibi sizleride sık okuyamıyorum deli annem..
öpüyorum sizleri..

mehtap dedi ki...

güzel yerler,güzel manzaralar.Büyük şehirlerde yaşayanlar kar keyfi yapabilmek için yol katetmek zorunda kalıyor artık.

Nihal M. dedi ki...

mehtap ziyaretin için teşekkür ederim. aslında biz yolu uzattık bilerek gidiş dönüş rotamız farklıydı gidiş uzun oldu ama dönüşte 1 saatte geldik.Ama bir dahaki sefere kalmayı düşünüyoruz çok güzel butik oteller var bir iki gece konaklanabilir.Akşam oldu yol buzlandı telaşına kapılmadan.

laleninbahcesi dedi ki...

Büyük kızım çok küçüktü, daha konuşmaya yeni başlamıştı. Onu kuzu sevmeye götürdük. Dönüşte de kendi aramızda , sakın Arzu2nun yanında söz etmeyelim o da sitiyordu. Hafta sonu da onunla gelelim dedik. Kızım daha eve girer girmez, acu, alaba , düt, mee dedi...Konuşamayan kzı ispiyonculuğa gelince dili çözüldü. :)Uras'da öyle yapmış:)
Çınar ağaçlarına bayıldım.

bahriye-krm dedi ki...

fotoğraflara bayıldım nihal'cim...üzerinden geçmeye cesaret edilemeyen köprü de ayrı bir güzel....okurken ne şanslısınız dedim...böyle güzel,iyi,kafa dengi arkadaşlara sahip olduğunuz için...
uras'ın yabancı şarkı ezberlemesi ne güzel...kerem'de tam tersi :))
yaz evet bol bol yaz nihal'cim...
ve ağzın da bakla ıslanmayan uras'ı bolca öperim :)))

elif-kayra dedi ki...

ne iyi etmişsiniz.

Nihal M. dedi ki...

lale hanım ziyaretiniz için teşekkür ederim bu çocuklar işlerine gelince aynen dilleri çözülüyor yoksa gık çıkmıyor çınar ağaçları favorimiz bizimde.

Nihal M. dedi ki...

bahriyecim teşekürler tatlım şanslıyız aslında coğrafya olarakda birde vakit bulabilsek :(( kar yaramadı hastalandık :))
urasın türkçe şarkı ezberleyememesine çok bozluyorum ama ben ne alaka ... biz türkçe şarkı dinlemediğimiz için mi acaba şarkılar öyle olacak sanıyor anlayamadık henüz daha...öpüyorum seni ve keremi

Nihal M. dedi ki...

elifcim iyimi ettik kötümü ettik bilemedim 40 derece ateşi görünce :(( neyse en azından kar gördük :))) teşekkürler tatlım ziyaretin için.

didem dedi ki...

Hakikaten agzi var o cinarin:) Mis gibi bir gezi olmus.

Nihal M. dedi ki...

teşekürler didemcim... bence de ağzı var dili yok gibi bişeydi ağaçlar