yaşamözüm_URAS'ım

yaşamözüm_URAS'ım
gülüşün en büyük hazzı verir hayatıma...

14 Şubat 2012 Salı

unutmadan 20 yıl sonra buralarada kar yağdı...ve bir yaş daha yaşlandım ben geçen hafta...
   Nihayet buralara da kar yağdı tarih 2 şubat perşembe...Kar yağarken baktım seyrettim gördüm diye cümle içlerinde kullanabilirim artık...Deli gibi çalışıyordum keyfini süremedim.Mesai çıkışı zifiri karanlıktı ve yağmur başlamıştı :(((

   Uras CD ye siii diii kkk  diyor.( sidik dermiş gibi oluyor sonunda k olmadığını ısrarla öğrenmiyor)  Tek boş haftasonum geçen haftaydı onda da hava güzel olunca gezmelere gittik. Çocukerkil ailelerdeniz biz de. Çocuk nereyi isterse orda oluyoruz. Uras ağaç istiyor Uras takıntılı şekilde ağaç görmek ağaç boyamak ağaca çıkmak istiyor. Küçük ağaçlar istemiyor. 200 yaşındaki şu zeytin ağaçlarına bayıldı. Kafasında canlandırabildimi yaşını anlayamadım. Ama VAYYY BEEE dedi :)))Sonra 500 yaşında ağaç olabilir mi? milyon yaşında ağaç olabilir mi? varsa nerde varsa ben görebilirmiyim vs vs diye uçsuz bucaksız soru yağmuru beraberinde geldi...

  En sevdiği ağaç çınar ve söğüt ağacıymış :)))  Ormanın ruhu ve ormanın sihri diye animasyon filmler var ağaçlar konuşuyor o filmlere takıldık kaldık. Seri film şeklindeler. Aynı ağaç 1. filmde erkek tarafından seslendirilmişken 2. de bayan seslendirmiş. Uras bu olaya çok bozulduu :)))))

  Uras şu aralar ressam(cı) olmak istiyor ama öğretmen ressamcı :))
  Sonra sayılarla haşır neşir sonra hep Şevvali istiyor .Geçen gün güzel güzel oynarlarken Uras ağlamaya başladı;
   '' Kurallari hep sen koyuyorsun şevvvvaaallll benim kurallarımlaaaa  daa  oynamamız gerek şevvaaalll''
  Şevval daha baskın daha sosyal bir çocuk. Uras kalabalıkta uyum sağlayamıyor (evet biraz asosyal)henüz okula gitmediğine kalabalık çocuk gruplarına katılmadığına veriyorum bu durumu.
 Taşrada yaşıyoruz tamam yaşamak kolay herşeye kolay ulaşıyoruz  Uras doğayla haşır neşir büyüyor ama ben  şehrin kalabalık kokusunu özlüyorum çokca. Dostlarımı özlüyorum. İşyerim deki sürekli beni motive eden muhabbetleri özlüyorum buralardaki dedikodulardan gençlerin kendi içine kapanık durumlarından hoşlanmıyorum. Sinemaya gitmek  sonrasında biraz dışarılarda takılmak dostlarla muhabbet etmek (ama çocuk ev iş muhabbeti değil) sonrasında güzel müzik yapan bir yerde sabahlamak istiyorum... 
  Bugün boş günüm...Urası bıraktım bakıcıya.Evdeyim biraz ders çalışmam gerek biraz da kendimle ilgilenmem.Yazacak çok şeyim vardı yazarken unuttum gitti... haftasonu bir yaş daha yaşlandım 40 ıma geliyorum artık Uras gibi VAYYY BEEE diyesim geldiii :)))

6 yorum:

gülay dedi ki...

Nice nice yaşların olsun Nihal'ciğim.
Ah o taşrada yaşama durumu ve özlemlerimiz nasıl da benzeşiyor.Şehir yoruyor,taşrada ise hayat 26 saat sürüyor.Yok mudur bunun bir orta yolu:)
Ağaçlara sevdalı Uras'ı öperim;)

anne kaleminden dedi ki...

biz de canım çocukerkiliz... ne derlerse o :))) 7 sene kaldım küçük yerde çok özlüyor insan biliyorum büyük şehrin havasını, öperim sizi :)

Nihal M. dedi ki...

teşekkürler gülaycım aynen 26 saat bazen 30 saate vurduğu bile oluyor :))
nihancım şimdiki aileler hep öyle sanırım ataerkil olmak istiyorum ama ben mümkünse ana erkil :)) bizde öpüyoruz sizi...

laleninbahcesi dedi ki...

sırf o sizin özlediğiniz şeyler yüzünden takıldık kaldık İstanbul'da .Her yaz gidelim buralardan deriz, sonra kış gelip de sinema sezonu açıldı mı, festivaller başladı mı yok deriz .Buda bir kısır döngü.

Uras doğa sever bir çocuk olacak şimdiden belli.

Yeni yaşınızı kutluyorum.
Sevgimle

didem dedi ki...

Nice mutlu senelereeeee! Dogumgunun kutlu olsun.
Uras eskiden beri agaclara merakli demek hala meraki devam ediyor:)

mehtap dedi ki...

nice mutlu yaşlara erişmeni dilerim.Biz büyük kentlere sıkışanlarda küçük yerleri özlüyoruz bazen ,yaranılmıyor insanoğluna kesin.

siidiik demek ,komik çocuk.sevgiler ona..